Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Me kafe dhe me perime kundër kancerit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Me kafe dhe me perime kundër kancerit   Sun Jan 08, 2012 8:32 pm

Brokoli, lakra dhe lulelakra, falë vetive antikancerogjene të diindolylmetanit (DIM), kimikat ky që sintetizon një nga përbërësit e këtyre llojeve të perimeve - janë aleatët më të mëdhenj të sistemit tonë imunologjik.

Hulumtimet e bëra tek shtazët kanë treguar se DIM-i mund të pengojë rritjen e disa qelizave të kancerit.

Një filxhan kafe e pirë gjatë ushtrimeve trupore mund të nxisë vetëshkatërrimin e qelizave parakancerogjene të dëmtuara nga rrezet UV, vërtetojnë shkencëtarët amerikanë.

Në fakt, qelizat e dëmtuara me ONA, janë të programuara për vetëshkatërrim, gjë që nuk ndodh gjithherë, kështu që ato mund të bëhen kanceroze. Me kombinimin e kafesë me ushtrimin trupor, procesi i vetëshkatërrimit të tyre rritet për 95 për qind. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Me kafe dhe me perime kundër kancerit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ritual - kundër grindjeve
» Ëndërra
» Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej?
» Hudhra kundër së keqes !
» Parashikimi i fatit me filxhan te kafese

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: