Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Hekuri i nevojshëm për trurin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Hekuri i nevojshëm për trurin   Sun Jan 08, 2012 8:27 pm

Mungesa e hekurit në organizëm nuk shkakton vetëm aneminë dhe lodhjen, veçse mund të rrënojë dukshëm funksionimin normal të trurit.

Në saje të hulumtimeve të aftësive mentale të rupit të grave, është parë se damat që përdorin sasi të mjaftueshme të hekurit, shumë më shpejt i kanë realizuar testet të cilave u janë nënshtruar.

Ndërkaq, grupi i grave që kanë vuajtur nga mungesa e këtij minerali, kanë përdorur minerale-shtesë në ushqim, kështu aftësitë e tyre mentale janë përmirësuar për pesë deri shtatë herë.

Mund të parandaloni aneminë nga mungesa e hekurit duke ngrënë ushqime të pasura me hekur si mish, peshk, pulë, fruta të thata, bukë të zezë, dhe ushqimet që kanë hekur të shtuar në mënyrë artificiale. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Hekuri i nevojshëm për trurin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» A e përdorim vetëm 10 % trurin?
» Pse nuk mund ta shfrytezojme trurin
» Kontrolli i mendjes
» Sekreti i kërpit
» Zbuloj si mund te lexoj trurin e njeriut!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: