Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Nga pesë infarkte, katër shkaktohen nga duhani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Nga pesë infarkte, katër shkaktohen nga duhani    Sat Dec 10, 2011 7:38 pm

Nga zakoni i të pirit duhan, shkaktohen 80% e infarkteve që prekin personat nën 50 vjeç.

Ky është konkluzioni i një studimi të bërë nga doktor Rory Gollins, docent i epidemiologjisë në Oxford.

Duket se lidhjen me pasionin për duhanin e tregon studimi i bazuar në rreth 26.000 raste që thotë se te personat nën 50 vjeç, nga pesë infarkte, katër shkaktohen nga duhani. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Nga pesë infarkte, katër shkaktohen nga duhani
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pesë teoritë konspirative që nuk shuhen
» Astronomi
» Ylli me pesë cepa
» Ylli kuranik tetëcepësh dhe ylli i kuq pesëcepësh
» Pentagrami apo ylli pesëcepësh

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: