Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 “Xhelatina mbretërore”, stimulues natyror i organizmit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: “Xhelatina mbretërore”, stimulues natyror i organizmit    Sat Dec 10, 2011 7:36 pm

Ditët e ftohta rrisin infeksionet respiratore, përballemi me stresin dhe rraskapitjen nga obligimet e përditshme jetësore. E gjithë kjo sjell deri te dobësimi i aftësive mbrojtëse të organizmit, i cili ka nevojë për rezistencë në mënyrë që të fitojë sfidat përpara vetes.

Në ushqimin e përditshëm organizmit tonë i nevojiten një numër i madh i materieve ushqyese dhe mbrojtëse, të cilat janë të balancuara në mënyrë të rregullt. Xhelatina mbretërore është koncentrat kulmor i përbërësve aktivë biologjikë të rëndësishëm për funksionimin e organizmit.

Kjo substancë natyrore është produkt i bletëve, të cilat krahas nxjerrjes së përbërësve të rëndësishëm të gjëndrave të tyre të pështymës, duke shfrytëzuar polenin dhe mjaltin, formojnë ushqimin e dedikuar për bletët amë.

Xhelatina mbretërore është preparat efektiv natyror për forcimin e fuqive mbrojtëse të organizmit, ndërsa prania e imunoglobulineve shton rezistencën natyrore kundrejt infeksioneve dhe sëmundjeve të ndryshme dhe nxit funksionin e gjëndrave me tajim të brendshëm.

Xhelatina mbretërore është produkti më i rëndësishëm i bletëve dhe konsiderohet si shtesë ideale në ushqimin standard, ushqimin dietal, ushqimin e sportistëve, si edhe terapitë standarde për gjendjet e caktuara patologjike të organizmit. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
“Xhelatina mbretërore”, stimulues natyror i organizmit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Planetit tonë po i kanoset rreziku
» Pastrimi i shtëpisë që paqja të mbretëron brenda saj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: