Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Kurat natyrale kundër pagjumësisë kronike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Kurat natyrale kundër pagjumësisë kronike    Tue Oct 25, 2011 12:44 pm

Ekzistojnë mjaft persona të cilët vuajnë nga pagjumësi të shpeshta. Shumica e tyre rendin në barnatore për të marrë ilaçe, të cilat me të vërtetë në fillim ndihmojnë, por me kalimin e kohës organizmi mësohet me to dhe personi duhet ose të rritë dozën, ose t'i ndërrojë ato.

Natyra na ofron mjaft bimë qetësuese, të cilat me kalimin e kohës e ndihmojnë organizmi n për të përmirësuar gjumin, duke e mbrojtur kështu nga pasojat negative të ilaçeve.

1. Në rast se kemi të bëjmë me pagjumësi kronike (çka mund të vërtetohet pas vizitës tek mjeku), atëherë këshillohet konsumimi i një molle pas ngrënies së darkës.

2. Gjithashtu mjaft efektiv është edhe çaji i luleve të blinit. Pini një gotë para se të bini të flini.

3. Një nga bimët me efektive në luftimin e pagjumësive kronike është rrënja e bimës së quajtur Valeriana. Në 2 gota ujë të nxehtë hedhim 8 gr. rrënjë valeriane dhe e lëmë për 15 min. Në vazhdim e kullojmë dhe pimë një filxhan çaji (jo të mbushur plot) gjatë ditës, si dhe të njëjtën sasi para se të biem të flemë. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Kurat natyrale kundër pagjumësisë kronike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ritual - kundër grindjeve
» Pagjumësia
» Elementët e vazhdimësisë Pellazgo-ilire-shqiptare
» Perla të urtësisë Tao
» Hudhra kundër së keqes !

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: