Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Mund të mjekohet alergjia në kikirikë?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Mund të mjekohet alergjia në kikirikë?    Thu Oct 20, 2011 9:51 am

Studimi i shkencëtarëve amerikanë pranë Universitetit Northwestern në Chicago, tregon se ekziston mundësia e trajtimit të alergjisë në kikirikë.

Edhe pse deri më tani testimet e tyre janë realizuar vetëm te minjtë eksperimentalë, hulumtuesit besojnë se qasje e njëjtë mund të përdoret edhe te njerëzit që janë alergjikë në llojet tjera të ushqimit.

Është treguar se me anë të lidhjes së proteinave të kikirikëve përmes leukociteve të kafshëve, mund të ndalet reaksioni alergjik, i cili do të ndodhte në rast se minjtë të konsumonin kikirikë.

Shkencëtarët sqarojnë se kombinimi i proteinave dhe leukociteve e ‘mashtron’ sistemin imunitar të kafshëve alergjike dhe kështu pengohet shoku anafilaktik. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Mund të mjekohet alergjia në kikirikë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pse nuk mund ta shfrytezojme trurin
» Europa mund të jetë shtëpia e alienëve
» Si mund te mesosh magji..???
» Pse nuk mund te jemi te lumtur?
» Leximi i dorës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: