Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Duhanpirja në filma i nxit të rinjtë për këtë shprehi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Duhanpirja në filma i nxit të rinjtë për këtë shprehi    Tue Sep 27, 2011 5:29 pm

Tinejxherët të cilët shikojnë filma, ku aktorët kryesorë konsumojnë duhan, ka gjasa reale që ta pranojnë këtë shprehi jo të shëndetshme.

Ekspertët në Britani të Madhe kanë ardhur në përfundim se ekziston kjo lidhshmëri, pasi kanë anketuar 5.000 të rinj 15-vjeçarë.

Ky zbulim duhet t’i nxisë ligjvënësit të ndryshojnë pragun censorik duke bërë që në filmat ku pihet duhani të vendoset shenja se nuk rekomandohen nën moshën 18-vjeçare.

Hulumtimi ka analizuar ndikimin potencial të 360 filmave më të popullarizuar ndërmjet viteve 2001 dhe 2005, duke përfshirë edhe filmat, si “Spiderman", "Bridget Jones", "The Matrix" etj. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Duhanpirja në filma i nxit të rinjtë për këtë shprehi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Njeriu - Ujk
» Makthet e natës
» Manipulimi i informacionit
» Vampirët
» A deshironi te kishit nje takim me Alien

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: