Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Vitaminat e grupit B na relaksojnë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Vitaminat e grupit B na relaksojnë    Fri Sep 23, 2011 9:38 am

Ekspertët kanë njoftuar së fundmi se dozat e larta të vitaminave të grupit B mund ta përmirësojnë disponimin dhe ta zvogëlojnë stresin e përditshëm.

Në fakt, është realizuar një studim në të cilin janë përshirë 60 participantë, të cilët në periudhë tremujore, çdo ditë kanë marrë doza të larta të vitaminave të grupit B.

Rezultatet kanë treguar ulje të dukshme të tendosjes psikike, shpërqendrimit dhe disponimit depresiv te pjesëmarrësit në studim.

Këto rezultate janë në përputhje edhe me dy studime të mëparshme rreth ndikimit të shtesave multivitaminoze në emocione, presionin psikik dhe tendosjen. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Vitaminat e grupit B na relaksojnë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» A janë alienë njerëzit që kanë gjak Rh negativ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: