Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Çokollata e zezë lehtëson sindromën postmenstruale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Çokollata e zezë lehtëson sindromën postmenstruale   Tue Sep 20, 2011 2:52 pm

Shumë nga femrat asnjëherë nuk e kuptojnë se ndryshimet e vogla në shprehitë ushqyese dhe në shprehitë tjera jetësore dhe ushtrimet, mund të sjellin deri te ndryshimet e mëdha në organizëm.

Çokollata përmban endorfine natyrore për ngritjen e disponimit, ndërsa më e mira është çokollata e zezë.

Ajo përmban edhe magnez, pastaj acide omega-3 dhe omega-6- yndyrore (që forcojnë disponimin) dhe përmban më pak sheqer, ndërsa nuk përmban qumësht. Kërkoni çokollatën e cila përmban së paku 70 për qind kakao.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Çokollata e zezë lehtëson sindromën postmenstruale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E vërteta mbi magjinë e bardhë dhe magjinë e zezë
» Mace e zezë apo mace e bardhë?
» Magjia e Zezë
» Magjia e zezë dhe e bardhë
» Tërmeti në Haiti si pasojë e magjisë së zezë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: