Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Femrat që pinë alkool, më të shëndosha në pleqëri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Femrat që pinë alkool, më të shëndosha në pleqëri    Thu Sep 15, 2011 9:20 am

Femrat të cilat kënaqen me një gotë alkool, qoftë birrë ose verë, gjatë orëve të mbrëmjes kanë gjasa më të mëdha që të jenë më të shëndetshme në moshën e shtyrë.

Një studim në të cilin kanë marrë pjesë 14.000 femra ka treguar se ato të cilat konsumojnë mesatarisht alkool do t’i presin të shtatëdhjetat më të shëndetshme, në krahasim me ato që pinë tepër ose aspak.

Po ashtu, është treguar se është më mirë që pirja e alkoolit të ndodhë gjatë javës, e jo vetëm në vikend.

Femrat të cilat pinë më shpesh dhe më pak alkool do të kalojnë më mirë, në raport me ato që pinë kohë pas kohë, por shumë. Femrat të cilat pinë nga pesë deri në shtatë gota alkool në javë, kanë gjasa reale që të jenë më të shëndetshme. /Telegraf

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Femrat që pinë alkool, më të shëndosha në pleqëri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Femrat me te fuqishme ne Shqiperi
» Martesa dhe tradhëtia martesore(intervistë me psikolog)
» Domethënia e syve!
» Magjia e zeze
» Bukuria femerore sipas shenjave

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: