Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Kurti: Bisedimet, në dobi të palës serbe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Kurti: Bisedimet, në dobi të palës serbe    Sun Sep 11, 2011 5:59 am

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është shprehur sërish kundër bisedimeve ndërmjet Kosovës me Serbinë. Ai ka thënë se bisedimet pa kushte me Serbinë janë të dëmshme për Kosovën dhe se nga kjo do të përfitojë vetëm pala serbe.

Lëvizja Vetëvendosje të shtunën ka mbajtur mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm, ku në rend dite ishte prezantimi i aktiviteteve të Vetëvendosjes dhe strategjia e veprimit për të ardhmen të këtij subjekti parlamentar.

Në fjalën e tij hyrëse lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se me kritikën dhe idetë e saj kjo lëvizje po ia kthen historinë politikës dhe politikën historisë.

Ai edhe njëherë tregoi se sa të dëmshme janë për vendin bisedimet, të cilat po zhvillohen me palën serbe në Bruksel.

“Sa më shumë që po bisedohet me Serbinë aq më shumë po humbim territor dhe aq më tepër jo funksional po bëhet shteti ynë”, u shpreh Kurti.

Kurti nuk la pa përmendur edhe kontratën e Qeverisë së Kosovës me kompaninë “Bektel Enka” për autostradën Vërmicë-Merdare, derisa bëri fajtorë qeveritarët se me nënshkrimin e saj ata “po i lajnë borxhet e tyre me paratë e popullit”. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Kurti: Bisedimet, në dobi të palës serbe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: