Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 VV: Përfundon mllefi i Qeverisë, lirohen aktivistët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: VV: Përfundon mllefi i Qeverisë, lirohen aktivistët    Mon Sep 05, 2011 1:26 pm

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se Prokuroria komunale e Prishtinës ka hequr dorë nga padia kundër 32 aktivistëve, të cilët u arrestuan të shtunën gjatë aksionit protestues ndaj negociatores Edita Tahiri.
Me këtë rast thuhet se 30 nga ta u liruan me procedurë të rregullt, ndërkaq Rron Gjinovci dhe Durim Jashari vazhdojnë të mbahen në burg lidhur me aksionin protestues të mëhershëm në rektoratin e Universitetit të Prishtinës.

“Mbajtja në paraburgim prej 48 orësh e aktivistëve, ishte vazhdim i aksionit ndëshkues të Qeverisë së Kosovës ndaj Lëvizjes Vetëvendosje, i cili filloi me intervenimin brutal të Njësisë speciale të Policisë së Kosovës, me ç’rast u lënduan 7 aktivistë, të cilët u rrahën edhe brenda në furgona të policisë”, thuhet në njoftim.

Lëvizja Vetëvendosje me këtë rast shprehu indinjatën e saj të thellë për siç tha “këto veprime të policisë, që qartazi kishin urdhër politik nga Qeveria e hidhëruar për shkak të demaskimit të politikës së saj antikombëtare nga ana jonë”.

“Lëvizja VETËVENDOSJE! thekson edhe një herë se do t’i luftojë këto veprime me të gjitha mjetet që i ka në dispozicion, qofshin ato institucionale apo jashtëinstitucionale, deri sa të gjitha proceset negative, siç janë negociatat e padrejta me Serbinë, procesi i privatizimit të pasurisë publike të ndërpriten dhe secili proces që dëmton të ardhmen e vendit. Për këtë na obligon vullneti politik i këtij populli, të cilit i jemi vënë në shërbim”, thuhet në njoftimin e Vetëvendosjes. /Telegrafi/_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
VV: Përfundon mllefi i Qeverisë, lirohen aktivistët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: