Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Ushqimet e lira që reduktojnë oreksin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Ushqimet e lira që reduktojnë oreksin    Sat Aug 27, 2011 7:00 am

Humbja e shëndetshme në peshë nuk do të thotë se aty duhet të përfshihet edhe uria.

Nëse dëshironi të eliminoni kilogramët e tepërt ose shtresat e yndyrës, atëherë ushqimi nuk duhet të jetë armiku, por aleati juaj.

Kërkoni në pjesën e pemëve dhe perimeve në vetëshërbimin tuaj lokal dhe do të befasoheni se si ndryshimet e vogla në ushqim ndikojnë në zvogëlimin e ndjenjës së urisë dhe e shpejtojnë metabolizmin.

Më poshtë është lista e ushqimeve të tilla:

Speci djegës
Cimet
Çaji i gjelbër
Vezët
Limoni
Uji
Hudhra

/Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Ushqimet e lira që reduktojnë oreksin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shëndeti dhe mjekësia sipas shenjave
» Ushqimi sipas shenjave
» Supersticioni

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: