Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Ekstazisi të përdoret në mjekimin e leukemisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Ekstazisi të përdoret në mjekimin e leukemisë    Fri Aug 26, 2011 7:04 am

Droga e njohur e klubeve, ‘ecstasy’, në të ardhmen mund të ndihmojë në luftën kundër kancerit të gjakut- leukemisë, limfomave dhe mielomës.

Hulumtimet kanë treguar se qelizat e gjakut reagojnë ndaj disa substancave psikotrope. Kjo do të thotë se versioni i modifikuar i amfetaminës, i njohur si MDMA në qarqet shkencore, mund të forcojë për 100 herë efektin e barnave që të shkatërrojnë qelizat kanceroze.

Ekspertët nga Universiteti i Birminghamit thonë se ata nuk duan t’u japin shpresa të rrejshme të sëmurëve, porse rezultatet janë potenciale që në vitet e ardhshme të shtohen gjasat për mjekim nga ndonjë formë e kacerit të gjakut.

Sipas tyre, ekziston shpresë edhe për pacientët me format më agresive të kancerit.

“Disa forma të limfomës është vështirë të mjekohen dhe për këtë arsye kemi shumë nevojë për barna jotoksikë të cilët janë të efektshme dhe kanë pak efekte anësore”, shtojnë shkencëtarët. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Ekstazisi të përdoret në mjekimin e leukemisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: