Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Efektet e pushimit nuk zgjasin shumë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Efektet e pushimit nuk zgjasin shumë    Fri Aug 12, 2011 9:21 am

Studimet e realizuara në vitet e fundit kanë treguar se pushimet dhe udhëtimet nuk na mbajnë të lumtur për një kohë të gjatë, ndërsa efektet e tyre pozitive zhduken shumë shpejtë pas kthimit në shtëpi.
Rezultatet kanë treguar se porsa të përfundojë udhëtimi, ata të cilët kanë udhëtuar nuk ndjehen më mirë nga ata që kanë qëndruar në shtëpi.
Edhe pse kënaqemi me momentet e lumtura gjatë pushimit në det ose në male, as ato pushime nuk janë në tërësi të këndshëm.
Disponimi ynë në ditët e para nuk është edhe aq i mirë për shkak të ndryshimeve të klimës, shfaqjes së ndonjë sëmundjeje eventuale për shkak të udhëtimit, apo ndërrimit të ushqimit dhe të ngjashme.
Ndërsa pasi të jemi kënaqur në pushim edhe kur kthehemi në shtëpi, disponimi i mirë fillon të zhduket. Pas vetëm dy javësh zhduken thuajse të gjitha efektet pozitive të pushimit. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Efektet e pushimit nuk zgjasin shumë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Efektet e droges
» Kriza Ekonomike
» Gjate nates me ndodhin gjera interesante !
» Coca-Cola
» Propaganda

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: