Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Shtyjeni seksin për martesë kualitative

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Shtyjeni seksin për martesë kualitative    Mon Aug 01, 2011 3:35 pm

Edhe pse në ditët e sotme është bërë e zakonshme që çiftet të njoftohen intimisht para martesës, ekspertët rekomandojnë që shtyrja e aktivitetit seksual mundëson zgjatjen e njohjes dhe zgjatjen e lidhjes, ndërsa kjo është e dobishme edhe për seks më të mirë.

Anketimi i 2.035 çifteve ka treguar se më së shumti në seks kënaqen çiftet të cilat e kanë filluar marrëdhënien intime pasi janë martuar.

Lidhja e tyre ishte për 22 për qind më e qëndrueshme sesa te ata që kanë bërë seks para martesës, po ashtu kënaqësia ishte më e mirë për 20 për qind, kualiteti i seksit për 15 për qind, ndërsa komunikimi për 12 për qind.

“Lidhja është diçka më shumë se seksi, ndërsa ne kemi vërtetuar e ata që kanë pritur më gjatë për aktin e parë seksual janë më të lumtur në atë aspekt”, pohojnë autorët e studimit. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Shtyjeni seksin për martesë kualitative
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Osho- Seksi,Dashuria,Martesa
» Simbolet dhe imazhet rreth Seksit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: