Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Pse femrat rrinë të uritura

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Pse femrat rrinë të uritura    Mon Aug 01, 2011 3:35 pm

Femrat janë të gatshme të bëjnë gjithçka që sezonin e bikinive ta presin të gatshme. Dëshmi për këtë është edhe fakti se këtë vit kanë qëndruar pa ngrënë rreth shtatë milionë femra në mënyrë që në plazh të duken sa më mirë.

Ky numër mbresëlënës është një dëshmi e vërtetë për lidhshmërinë mes pjesëtareve të gjinisë së bukur dhe dietave të llojllojshme që premtojnë mrekulli. Shtatë milionë femra anekënd botës kanë pranuar se kanë ndjekur dieta strikte në mënyrë që të duken më mirë në plazh, ndërsa ato që akoma nuk kanë shkuar në pushim vjetor, planifikojnë që ta bëjnë sërish këtë. Arsyeja janë bikinit.

Një hulumtim i realizuar në Britani të Madhe, ka treguar se femrat janë të gatshme të heqin dorë nga kafja, të marrin pilula për dobësim dhe madje do ta kishin filluar edhe duhanin, në mënyrë që në organizëm të fusin më pak ushqim dhe të humbin sa më shumë kilogramë.

Të dhënat tregojnë se pesë milionë femra kanë provuar dhe kanë hequr dorë nga 15 dieta të ndryshme, që do të thotë se mesatarisht pjesëtaret e gjinisë së bukur nuk hanë dy herë në muaj. Një studim i realizuar në Australi ka treguar se motivimi kryesor është ‘dukja sa më e mirë me bikini’.

Çdo e gjashta femër, dukjen e mirë e vë përpara shëndetit, ndërsa për to është më mirë të duken bukur sesa të ndjehen shëndoshë.

Nga ana tjetër, mjekët potencojnë se dietat e tilla janë stresuese dhe të pashëndetshme, ndërsa mënyra më e mirë për mbajtjen e vijës trupore, sipas tyre, është ushqimi i shëndetshëm në kombinim me ushtrimet trupore. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Pse femrat rrinë të uritura
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Femrat me te fuqishme ne Shqiperi
» Martesa dhe tradhëtia martesore(intervistë me psikolog)
» Domethënia e syve!
» Magjia e zeze
» Bukuria femerore sipas shenjave

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: