Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Depresioni flet për mungesë të testosteroni

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Depresioni flet për mungesë të testosteroni    Wed Jul 27, 2011 4:29 pm

Nëse vërtetohet se kjo është arsye për depresionin, shërimi mund të orientohet drejtpërdrejt në shkakun e pakënaqësisë.Te
meshkujt, depresioni mund të jetë simptomë e rëndësishme, e cila flet
për mungesë të testosteroni. Meshkujt me disponim depresiv kanë dukshëm
më të ulët të këtij hormoni në gjak.

Në vend ë ilaçeve antidepresive, mund të ndihmojë terapia me
testosterone. Kur ekziston ekuilibri hormonal, atëherë përmirësohet edhe
disponimi. Pacientët sërish bëhen dinamikë, të shoqërueshëm dhe ndihen
më mirë. Nëse vërtetohet se kjo është arsye për depresioni, shërimi mund
të orientohet drejtpërdrejt në shkakun e pakënaqësisë. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Depresioni flet për mungesë të testosteroni
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Depresioni
» Populli që flet gjuhën dardike shqyptare
» Ëndrrat e këqija
» Jashtëtokësorët e kanë vizituar Tokën
» Vetëvrasja

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: