Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Ide ushqimi me shalqi për bebet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Ide ushqimi me shalqi për bebet    Wed Jul 13, 2011 12:06 pm

Ngjyra, shija dhe uji i tepërt që përmban e bëjnë frutin më të preferuar të verës. Por, për shkencëtarët ka më shumë arsye për të mos e ndarë nga tavolina.

Vetëm shtypeni dhe bluajeni në pure shalqirin e gjallë dhe shërbejeni të vetëm; është i mirë, freskues dhe i shijshëm. Trazojeni shalqirin e bluar në biskotat e bebes.
Mundohuni ta shtypni shalqirin dhe ta përzini bashkë me banane, djathë të bardhë, ose avokado.

Priteni në kuba të gjatë si ushqim dore për bebet më të rritur, ose në formë kallamash për t’u ngjyer në kos natyral ose në miell frutash të tjera.

Për të qetësuar mishin e dhëmbëve të bebit nëse janë duke i dalë kica, ngrijeni shalqirin në frigorifer, pastaj nxirreni dhe copëtojeni në pure pastaj jepjani me një lugë, ose jepini copa bebes për ta kafshuar. Ose e lyeni me këto copa shalqiri mishin e dhëmbëve të bebes suaj.

Bëni lëpirëse me shalqi duke e grirë shalqirin e gjallë, pastaj duke e ngrirë kallëpe për të bërë lëpirëse.

Bëni supë të ftohtë me shalqi duke e grirë shalqirin me pjeshkë të qëruara dhe të pjekura, kos, ose të dyja bashkë. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
indira kruja
Anëtarë i MG
Anëtarë i MG
avatar

<b>Postime</b> Postime : 53

MesazhTitulli: Re: Ide ushqimi me shalqi për bebet    Tue Jul 19, 2011 5:59 pm

sh nice ky artikulli.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://monellavagabonda64@yahoo.com
 
Ide ushqimi me shalqi për bebet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ushqimi sipas shenjave
» Truri
» NDIKIMI I MUZIKËS
» Mendimi pozitiv në jetë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: