Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Kafja dhe seksi mund të shkaktojnë goditje në tru

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Kafja dhe seksi mund të shkaktojnë goditje në tru    Tue Jul 12, 2011 11:24 am

Aktivitet e përditshme, siç janë pirja e kafes, seksi energjik,
madje edhe fryrja e hundëve, mund të shkaktojnë dëmtimin e enëve të
gjakut, të cilat janë të fshehura në tru.
Këto janë
rezultatet e një studimi të ri, i cili tregon se si rreziku nga goditja
në tru mund të rritet edhe nga nervoza dhe shoku i befasishëm. Në grupin
e të rrezikuarve bëjnë pjesë personat që kanë aneurizëm në tru.
Shkencëtarët pohojnë se aktivitetet e përmendura, të cilat në shikim
të parë nuk duken të rrezikshme, mund të shkaktojnë rritjen e
menjëhershme e shtypjes së gjakut, dhe kjo mund të shkaktojë rupturat e
enëve të gjakut në tru.
Për këtë arsye, rekomandohet kufizimi i konsumimit të pijeve të
pasura me kafeinë, si dhe rekomandohen ushtrimet fizike, të cilat
mbrojnë nga problemet e shumta shëndetësore, siç janë sëmundjet e
zemrës. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Kafja dhe seksi mund të shkaktojnë goditje në tru
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pse nuk mund ta shfrytezojme trurin
» Osho- Seksi,Dashuria,Martesa
» Europa mund të jetë shtëpia e alienëve
» Si mund te mesosh magji..???
» Pse nuk mund te jemi te lumtur?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: