Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Ginsengu ruan gjinjtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Ginsengu ruan gjinjtë    Tue Jul 12, 2011 11:19 am

Është e njohur se ginsengu ndikon shkëlqyeshëm në tru dhe në
mbamendje, ndërsa tani shkencëtarët vërtetojnë se ruan edhe gjinjtë.

Përdorimi i rregull i ginsengut, thonë shkencëtarët, dukshëm ndihmon
shërimin te rastet e kancerit të gjirit. Megjithatë, hulumtimet po
vazhdojnë.

Ginseng është rrënja e thatë e bimës Panax Ginseng, e cila përbëhet
nga tetë lloje të ndryshme. Përdoret si përbërës i ilaçeve kuruese, këtu
e qindra vjet në Kinë, Japoni dhe Kore. Ajo ç’ka duhet të dimë është se
nuk ka veti kuruese ndaj sëmundjeve, por ndihmon në vitalitetin e
përgjithshëm.
/Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Ginsengu ruan gjinjtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kështjella që edhe sot e ruan sekretin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: