Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Çaji i gjelbër e ul kolesterolin, por jo mjaftueshëm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Çaji i gjelbër e ul kolesterolin, por jo mjaftueshëm   Tue Jul 12, 2011 11:17 am

Çaji i gjelbër ul nivelin e kolesterolt të keq
(LDL-kolesterolit), ndërsa nuk e ndryshon nivelin e kolesterolit të
mirë, thonë shkencëtarët kinezë.


Ekspertët kanë analizuar
rezultatet e 14 studimeve, gjatë të cilave pjesëmarrësit kanë konsumuar
çaj të gjelbër ose ekstrakt të këtij çaji. Rezultatet kanë treguar se ky
çaj ka zvogëluar nivelin e kolesterolit të keq për 2 %.
Ulja e tillë nuk është e mjaftueshme, prandaj ky çaj nuk mund të
rekomandohet si zëvendësim i medikamenteve të dëshmuara që ulin
kolesterolin. Për këtë arsye, ekspertët më së shumti e rekomandojnë këtë
çaj vetëm për efektin e tij si parandalues të sëmundjeve të ndryshme,
siç janë sëmundjet kardiovaskulare dhe kanceri. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Çaji i gjelbër e ul kolesterolin, por jo mjaftueshëm
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: