Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Romanet e dashurisë janë të rrezikshëm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Romanet e dashurisë janë të rrezikshëm    Tue Jul 12, 2011 11:11 am

Gjenerata të tëra të femrave rriten duke lexuar romane
romantike, duke mos qenë të vetëdijshme se ato ndikojnë negativisht në
lidhjet dhe psikën e tyre.
Një zhanër i tillë librave e
idealizon dashurinë dhe seksin, ndërsa lexuesve u ofron pritje të
rrejshme. Për këtë arsye, edhe pse romanet e dashurisë mund të jenë
interesante dhe të këndshme për lexim, ato i inkurajojnë femrat që t’i
jepen seksit të pasigurt dhe shtojnë rrezikun për shtatzëni të
padëshiruara.
Një grup psikologësh britanikë janë kundër romaneve që propagandojnë
tematikë të tillë, në veçanti që flasin për femra të cilat nxisin
pasionin mashkullor, ndërsa nga ana tjetër, nuk janë në gjendje ta
kontrollojnë pasionin e tyre. Sipas ekspertëve, romanet duhet të flasin
për mënyrën reale të kuptimit të botës, ndërsa romanca si referencë
interesante për këto romane duhet të shpjegohet në mënyrë të drejtë.
Një tjetër element për t’u përmendur është edhe pasiguria
shëndetësore që ofrojnë romanet e tilla kur është fjalë për marrëdhëniet
seksuale. Pasi që, në kundërshtim me punëtorët shëndetësore që
rekomandojnë përdorimin e prezervativit, shkrimtarët e romaneve
romantike janë kundër seksit të sigurt. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Romanet e dashurisë janë të rrezikshëm
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Njerëzit që nuk besojnë në Holokaust dhe evolucion - janë të rrezikshëm!
» Ritual - kthimi i dashurisë së humbur
» Ëndrrat janë imazhet e ndjenjave
» Çfarë mendoni që janë Ufo-t?
» Njerez qe kane parandjenja

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: