Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Selimi: Kosova nuk është e kryeministrit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Selimi: Kosova nuk është e kryeministrit    Sun Jul 10, 2011 9:10 am

Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Rexhep Selimi, ka thënë se Kosova menjëherë duhet t’i ndërpresë bisedimet me Serbinë, pasi që nëse ato vazhdojnë, sipas tij, vendi do të pësojë humbje të tjera.

Në një intervistë për të përditshmen Zëri, Selimi ka deklaruar se marrëveshjet e arritura në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë kanë qenë një “lajm i pritshëm i keq”, duke shtuar se ky “nuk do të jetë rezultati më i keq nëse këto bisedime vazhdojnë”.

Selimi e ka akuzuar kryeministrin Hashim Thaçi duke thënë se ai po mundohet t’i përvetësojë meritat për çdo gjë në Kosovë dhe se po sillet si pronar i luftës dhe pavarësisë.

“Është shumë e kuptueshme. Ju e keni parë kryeministri i një vendi duhet të jetë në shërbim të atij vendi. Është ekzekutivi, është ai njeri i cili e ka kërkuar një mandat që t’iu shërbejë qytetarëve. Në rastin tonë konkret, kryeministri vërtet ka vazhduar të sillet si pronar i luftës çlirimtare, sepse ai më shumë se një herë është deklaruar se ‘unë e bëra luftën’, ka folur në veten e parë. Pastaj, ‘unë e shpalla pavarësinë’, e bëra autostradën, pastaj për çdo të mirë që ka ardhur në vend ai ka folur në veten e parë dhe po ashtu pretendon të thotë se ‘unë do ta çoj Kosovën në integrime Evropiane’”, ka thënë Selimi.

Më tej, ai ka deklaruar se Kosova ka nevojë për një qeveri të përgjegjshme që e udhëheq vendin në këto situata mjaft të ndejshme, ndërsa nuk ka nevojë që askush të sillet si ‘pronar’. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Selimi: Kosova nuk është e kryeministrit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ç’është vlera njerëzore?
» Ku është Zoti?
» Kosova - Hapësirë Konspirative
» Paraja, 'djalli' i ardhur nga barku i Tokes!
» Cka është Shpresa (të shpresuarit)!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: