Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Ushtrimet të çojnë në kulmin e dëshirës seksuale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Ushtrimet të çojnë në kulmin e dëshirës seksuale    Wed Jul 06, 2011 8:03 am

Ushtrimet nxisin çlirimin e dopaminës dhe norepinefrinës, të njëjtat lëndë neurokimike që ndieni kur bini në dashuri kokë e këmbë për herë të parë.

Ato çlirojnë gjithashtu endorfinë, që rrit qarkullimin e gjakut dhe që lejon të shkojë më tepër oksigjen në tru; ju bëheni më shumë vigjilente dhe ju shtohen ndjesitë. Dhe ... kjo është e njëjtë me atë çfarë ndodh gjatë seksit.

Tani provoni: Ju ktheheni në shtëpi nga puna dhe përpara se të shtriheni në kolltuk provoni një pozicion joga. Edhe po të ecni rrugës për në shtëpi apo të ngjisni shkallët me çantat. e ushqimeve që keni blerë, ju bëjnë t'ju pulsojnë venat. Nëse zemra ju rreh fort, keni shumë më tepër shanse të ndiheni mirë. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Ushtrimet të çojnë në kulmin e dëshirës seksuale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Spiritualiteti - shendeti fizik dhe psiqik
» Yjet, Yjesitë dhe Zodiaku
» Falun Gong
» Nën kthetrat e magjisë së zezë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: