Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Festohet 20 vjetori i thirrjes së parë me telefon mobil

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Festohet 20 vjetori i thirrjes së parë me telefon mobil    Sat Jul 02, 2011 2:30 pm

Harri Holkeri, kryeministri i atëhershëm i Finlandës, ka bërë
thirrjen e parë në botë me telefon mobil, dhe kjo gjë ka ndodhur me 1
korrik 1991 në Helsinki, Finlandë.
Me sa duket, kjo është
kthyer në një javë të jubileve. Javën e kaluar Apple ka festuar me
konsumatorët e saj katër vjetorin e iPhone.
Ndërsa, sot është ditëlindja e 20-të e thirrjes së parë telefonike
GSM, e cila në shumë mënyra ishte fillimi i një epoke të re në
industrinë e telekomunikacionit dhe fillimin e revolucionit global të
teknologjisë pa tela.
Në vitin 1987, GSM u miratua si standard evropian për teknologji të brezit të dytë të telefonisë mobile.
Sot, më shumë se 4.4 miliardë njerëz përdorin telefonat mobil të bazuar në standardin GSM. / Telegrafi /

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Festohet 20 vjetori i thirrjes së parë me telefon mobil
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Njerëzit e parë në Evropë
» Njeriu ne Hënë?
» Zbuloj si mund te lexoj trurin e njeriut!
» Dielli pagan i të parëve tanë
» Shkolla e parë në Nansij - teoria sygjestologjisë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: