Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Disa sëmundje mund të zbulohen nga era e gojës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Disa sëmundje mund të zbulohen nga era e gojës    Sat Jul 02, 2011 2:27 pm

Mund të jeni të sëmurë dhe të mos e dini fare, por nëse vëreni
një erë të çuditshme nga goja, atëherë me organizmin tuaj diçka nuk
është në rregull. Trupi prodhon aroma vërtet të përbëra, ndërsa disa
prej tyre janë tepër intensive për hundën e njeriut.
Kur
sëmundja sulmon dhe ndryshon metabolizmin qelizor, në frymënxjerrje,
urinë dhe djersë arrijnë shumë substanca kimike, të cilat shpërndahen
shumë lehtë.
Laboratorët eksperimentalë anekënd botës tentojnë të zbulojnë mënyra
për shfrytëzimin e sensorëve të gazrave në diagnostikim. Deri më tani
kanë arritur të kuptojnë se si të zbulojnë disa sëmundje me anë të erës
së gojës, simptoma të cilat është shumë me rëndësi të zbulohen sa më
herët.
Nga kanceri i mushkërive sot njerëzit sëmuren gjithnjë e më shumë dhe
vështirë e luftojnë atë. Ndërsa nëse zbulohet në fazë të hershme,
ekziston mundësi më e madhe për shërim. Shkencëtarët kanë ardhur në
përfundim se era e këtyre të sëmurëve është e ngjashme me atë të
amoniakut ose peshkut, ndërsa arsyeja për këtë është substanca
metilhidrazin. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Disa sëmundje mund të zbulohen nga era e gojës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Disa paradokse
» Pse nuk mund ta shfrytezojme trurin
» Historia e vërtetë e Vampirëve të gjakut
» Europa mund të jetë shtëpia e alienëve
» Si mund te mesosh magji..???

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: