Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Perimetri i belit dhe mushkëritë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Perimetri i belit dhe mushkëritë    Sat Jul 02, 2011 2:25 pm

Sipas një hulumtimi amerikan, del se perimetri i belit dhe funksioni i mushkërive janë të lidhura ndërmjet vete.Pavarësisht
nga pesha trupore, personat me bel më të gjerë kanë funksion më të
dobët të mushkërive në krahasim me personat belhollë.
Çdo centimetër i tepërt e zvogëlon kapacitetin vital të mushkërive për 13 milimetra. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Perimetri i belit dhe mushkëritë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dallimi mes Tokes dhe Marsit
» Shtrigëria në shoqëritë e izoluara
» Shoqëritë sekrete dhe propaganda
» Shoqëritë sekrete dhe Nismëtare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: