Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Orgazma qetëson ‘sindromën e këmbëve jo të qeta’

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Orgazma qetëson ‘sindromën e këmbëve jo të qeta’    Tue Jun 28, 2011 7:20 am

Kjo mënyrë e mjekimit mund të ofrojë lehtësim për 7-10 për qind të njerëzve që vuajnë nga “Restless legs syndrome”.

Sindroma e këmbëve jo të qeta është çrregullim nervor që karakterizohet me nevojën për lëvizjen e këmbëve. Zakonisht shoqërohet me ndjeshmëri të pakëndshme në ekstremitetet e poshtme- si shpim, dhimbje dhe kruarje.

Orgazma, masturbimi, ofrojnë njërin nga eksplodimet më të mëdha natyrore të dopaminës. Ekspertët holandezë nga Universiteti i Groningenit kanë skenuar trurin e meshkujve gjatë ejakulimit, ndërsa kanë treguar se në atë moment ai ishte sikur truri i atyre që sapo kanë marrë heroinë.

Ky shtim i përkohshëm i dopaminës mund të reagojnë ngjashëm sikurse barnat të cilat simulojnë hormonin, ashtu që personit me këtë sindromë i japin lehtësim të mjaftueshëm nga këmbët jo të qeta, kështu që të mund të fle qetë gjatë gjithë natës. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Orgazma qetëson ‘sindromën e këmbëve jo të qeta’
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Qetësia

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: