Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Rreth 350 milionë njerëz në botë vuajnë nga diabeti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Rreth 350 milionë njerëz në botë vuajnë nga diabeti    Tue Jun 28, 2011 7:19 am

Numri i të rriturve që vuajnë nga diabeti në tërë botën ka arritur në pothuajse 350 milionë njerëz, që është më shumë se dyfishi i numrit që vuanin nga kjo sëmundje tridhjetë vite më parë.

Një studim i publikuar në revistën Lancet ka treguar se 138 milionë nga numri i përgjithshëm i të sëmurëve me diabet jetojnë në Kinë dhe Indi, ndërsa në SHBA dhe Rusi jetojnë 36 milionë njerëz me këtë sëmundje.

Diabeti tip 2 është forma më e përhapur e kësaj sëmundjeje, e cila lidhet ngushtë me mbipeshën dhe mosaktivitetin fizik. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Rreth 350 milionë njerëz në botë vuajnë nga diabeti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pyetje dhe Përgjigje rreth Budizmit
» Pse dikur njerëzit kanë jetuar 900 vjet ?!
» Pse nuk dalin në shesh akoma të vërtetat rreth jashtoksorëve?
» Clinton dhe Rockfeller rreth UFO-ve
» Njerëzit mësojnë në gjumë!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: