Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Mandarinat e fuqishme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Mandarinat e fuqishme    Tue Jun 28, 2011 7:17 am

Sipas një studimi të ri, mandarinat ofrojnë mbrojtje nga diabeti tip 2, infarkti i zemrës, mbipesha.

Hulumtuesit pranë Universitetit “Western Ontario” kanë zbuluar një përbërës të mandarinës, i cili mund të ofrojë mbrojtje nga diabeti tip 2, të marrë pjesë në parandalimin e mbipeshës dhe të ndalojë zhvillimin e aterosklerozës- njërit nga shkaktarët kryesorë të infarktit të zemrës dhe goditjes në tru.

Ky flavonoid i fuqishëm i quajtur nobiletin pengon grumbullimin e shtresave yndyrore në mëlçi duke stimuluar ekspresionin e gjeneve të përfshira në djegien e yndyrave dhe duke inhibuar gjenet përgjegjëse për formimin e yndyrave. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Mandarinat e fuqishme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Femrat me te fuqishme ne Shqiperi
» Ate qe ne quajme : Dashuri ...
» Marka
» Ritual - realizimi një dëshire

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: