Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup


Share | 
 

 Të dhënat për sëmundjet infektive përmes internetit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Të dhënat për sëmundjet infektive përmes internetit   Tue Jun 21, 2011 7:44 pm

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të martën ka prezantuar
sistemin e ri mbikëqyrës të kontrollit të sëmundjeve infektive, që
parasheh mbledhjen e të dhënave përmes internetit për sëmundjet
ngjitëse, prej të gjitha institucionet shëndetësore në vend.


Ministri
i Shëndetësisë, Ferid Agani tha se ky sistem mundëson ndërmarrjen e
masave me kohë, përjashton mënyrën e raportimit për sëmundje ngjitëse
përmes telefonit apo edhe zarfeve që është përdorur deri tani.
Grumbullimi i të dhënave pritet të fillojë të bëhet nga fundi i
qershorit apo fillimi i korrikut, ndërkaq projekti që parasheh
instalimin e internetit në 6 institute rajonale të shëndetit publik dhe
trajnimin e stafit ka kushtuar 10 mijë euro dhe është financuar nga
Organizata Botërore e Shëndetësisë. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Të dhënat për sëmundjet infektive përmes internetit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sëmundjet e shpirtit
» Interneti VS Libri
» Zbuloni sa vite do të jetoni përmes këmbëve tuaja
» Njohja e vetës përmes shkronjës së emrit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: