Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Vetëvendojse hackoi PDK-në dhe Qeverinë!?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Vetëvendojse hackoi PDK-në dhe Qeverinë!?    Tue Jun 21, 2011 6:19 am

Lëvizja Vetëvendosje duket se ka shtrirë aktivitetin e saj
anti-qeveritar edhe në internet, pasi një hacker në emër të lëvizjes ka
hackuar disa faqe që kanë lidhje me Qeverinë e Kosovës dhe me partinë
kryesore në pushtet, PDK-në.Është një grup hackerësh kosovarë që me moton e
lëvizjes Vetëvendosje kanë hackuar disa faqe, ku kanë postuar mesazhe
anti-Eulex dhe anti-qeveritare.

Faqet e hackuara janë: www.pdk-ks.org, www.kosovoembassy.be, http://statistikatkomunale.com, www.masht-gov.net.

Disa faqe janë jashtë funksionit, ndërsa faqja e
Ministrisë së Arsimit është rikthyer në gjendje të rregullt pas
ndërhyrjes së hackerëve.

Në një prej faqeve të hakuara, ende qëndrojnë
mesazhet, sikurse ky: “EULEX, nëse po e lexon këtë mesazh shko në
Mitrovicë dhe arresto serbët të cilët janë duke bërë gjëra ilegale dhe
jo heronjtë tanë, unë nuk mund të kuptoj se si mund t’u thoni terroristë
apo akuzoni heronjtë tanë për krime të luftës, përderisa janë serbët
ata që erdhën në vendin tonë dhe vranë familjet tona, djemtë tanë,
vëllezërit tanë, motrat tona dhe shkatërruan të ardhmen e të gjithëve”.

Sulmin e ka marrë përsipër një hacker i njohur si
L0ckreader’z, ndërsa thotë se nuk e ka bërë këtë për kënaqësi personale,
por për t’ia bërë Qeverisë me dije se populli nuk është pa sy. Lëvizja
Vetëvendosje nuk i ka konfirmuar këto sulme, por së paku në indeksin e
postuar nga hackeri, paraqitet motoja e Lëvizjes Vetëvendosje
‘ÇU22’./Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Vetëvendojse hackoi PDK-në dhe Qeverinë!?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vetëtimat sferike nga qielli
» A është jeta vetëm imagjinatë ?
» Vetëvrasja
» A e përdorim vetëm 10 % trurin?
» Gjenet tona, të kontrolluara vetëm nga mendimet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: