Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Popay kishte të drejtë: Spinaqi zhvillon muskujt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Popay kishte të drejtë: Spinaqi zhvillon muskujt   Fri Jun 17, 2011 10:24 am

Hulumtuesit kanë zbuluar se të ushqyerit me spinaq i bën muskujt më të efektshëm.

Efekti është aq i fuqishëm saqë shihet pas vetëm tre ditëve.

Sekreti nuk është tek hekuri, por tek nitratet e bollshme në këtë lloj perimi.

“Është
si një karburant shtesë për muskujt, si dhe kjo i bën muskujt të
punojnë më mirë dhe me efikasitet”, tha drejtuesi Dr Eddie Weitzberg nga
Krolinska Instituti në Suedi.

Spinaqi është njohur si superushqim që i jepnin marinarit Popay në filma vizatimorë fryrje të muskujve.

Fillimisht mendohej se përmbajtja e hekurit në spinaq e bënte atë si ushqim të pasur.

Tani shkencëtarët kanë mësuar se nitratet në perime janë përbërësit e vërtetë të energjisë së trupit.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Popay kishte të drejtë: Spinaqi zhvillon muskujt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» News Univers
» Cfare me ndodh gjate gjumit?
» Sekreti i Reformës në Drejtësi
» Tirana-qyteti i ngritur mbi nje krim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: