Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Stop kirugjise plastike ne vere

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Stop kirugjise plastike ne vere   Thu Jun 16, 2011 7:19 pm

Vera eshte nje stine qe do shume kujdes kur vendosni t’i neshtroheni trajtimeve estetike.
I nxehti dhe prania afer detit ju sugjerojne per shtyrjen e
trajtimeve deri ne shtator per disa lloje nderhyrjesh, vecanerisht ato
me lazer. Driten jeshile e ndezin vetem disa trajtime te leheta sic
jane, filler, per mbushjen e rrudhave dhe kurat anti celulit. Ja pra
cfare ju duhet te beni dhe cfare duhet te lini pezull deri ne vjeshte.
Sipas kirurgeve plastike, stina e veres nuk keshillohet per
opercionet apo nderhyrjet plastike, estetike.Mos harroni se dielli eshte
armiku i pageve dhe i lekures teper te ndjeshme nga trajtime te
vecanta.
Edhe nderhyrjet e vogla si heqja e njollave apo nishaneve duhen
shmangur, sepse sado e vogel te jete plaga, ato kurre nuk jane ne
marreveshje me diellin. Ndalohen gjithashtu edhe trajtimet e medha me
lazer, te cilat e bejne lekuren edhe me te ndjeshme ndaj diellit, dhe
per kete ato duhen bere athere kur ju jeni te sigurt qe mbroheni kunder
rrezeve UV. Prandaj eshte mire qe te gjitha keto te behen ne vjeshte,
athere kur dielli nuk eshte kaq intensiv.
Situata eshte krejt ndryshe kur flasim per Lipolysis Laser, trajtim ky
me objektiv per shperndarjen e depozitave yndyrore me lazer. Ky
trajtim mund t’i nenshtrohet edhe me ardhjen e stines se nxehte, sepse
nuk krijon plage te jashtme.
Rruge te lire kane edhe injektimet me botox, acidi hialuronik dhe
filler ne pergjithesi. Jane trajtimet me te zakonshme ne kete periudhe
te vitit, nese kryhen nga mjeke eksperte, shpejgojne mjeket, nuk te
cojne ne plage apo komplikacione dhe pacienti mund te filloje te gjitha
aktivitetet normale menjhere pas operacionit.
Se fundmi per trajtimin e kapilareve te dukshem te kembeve, ekspertet
ofrojne Sclerotherapy me baze uji te kripur, pas kesaj mjafton vetem nje
jave per te zbuluar serisht kembet.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Stop kirugjise plastike ne vere
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Thenie per veren

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: