Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Në Facebook me shokë shumë!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Në Facebook me shokë shumë!    Thu Jun 16, 2011 6:59 pm

Një studim i ri i realizuar nga Pew Internet & American Life
Project tregon disa detaje interesante për përdoruesit e rrjeteve
sociale, të cilat hedhin poshtë mitin se njerëzit që janë aktiv në
Facebook janë të prirë që të kenë më pak miq dhe kontakte, në jetën
reale.
Dikush që përdor Facebook’un disa herë në ditë,
studimi thotë, se ka mesatarisht "9% më shumë miq të ngushtë në
përgjithësi, në krahasim me përdoruesit e të tjerë të internetit."
Për më tepër, përdoruesit e Facebook kanë tendencë të kenë më shumë
mbështetje emocionale, shoqërim si dhe si ndihmë instrumentale (që do të
thotë se ata kanë më shumë gjasa për të marrë ndihmë kur janë të
sëmurë, etj).
Së fundi, përdoruesit e Facebook gjithashtu kanë tendencë për tu bërë
miq me njerëzit e tjerë me të cilët ata janë takuar në jetën e tyre.
Sipas studimit, thuhet se një përdoruesi mesatar i Facebook ka vetëm
7% të miqve, të cilët nuk i ka takuar askund tjetër, përveç se në
Facebook. / Telegrafi /

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Në Facebook me shokë shumë!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Facebook, si një filial i CIA-s
» Një profil politiko-intelektual i Hashim Thaçit
» NASA: Shumë afër zbulimit të një Toke tjetër
» Ritual per te mesuar me shume?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: