Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Lëngjet e pemëve shkaktojnë mbipeshë dhe diabet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Lëngjet e pemëve shkaktojnë mbipeshë dhe diabet    Thu Jun 16, 2011 6:55 pm

Lëngjet e pemëve kanë shumë sheqer, prandaj nuk duhet ta kenë
vendin e tyre në mes të pesë vakteve brenda ditës, paralajmërojnë
hulumtuesit pranë Universitetit Bangor në Wales.
Përmes një
studimi, ata kanë treguar se lëngjet e pemëve te njerëzit me peshë të
tepërt “vrasin” ndjeshmërinë në lëngje, ndërsa përmirësojnë “prirjen e
nëndijshme” ndaj shijes së ëmbël.
“Hulumtimi ka treguar se nevojitet pak ushqim i ëmbël për t’u
ndryshuar perceptimi ndaj shijes, si dhe ka treguar se sa të fuqishëm
janë produktet e ëmbla”, ka deklaruar udhëheqësi i studimit, Hans-Peter
Kubis.
Konsumimi i lëngjeve të ëmbla të pemëve do të ketë pasoja në shëndet
sepse nxit mbipeshën dhe paraqitjen më të shpeshtë të diabetit tip 2.
Qëllimi kryesor i studimit është që t’i rekomandojë prindërit që
fëmijëve të tyre në vend të lëngjeve të pemëve t’u japin ujë.
/Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Lëngjet e pemëve shkaktojnë mbipeshë dhe diabet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sendet që shkaktojnë fatkeqësi
» Cila pemë jeni?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: