Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Parandaloni kancerin me dredhëza

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Parandaloni kancerin me dredhëza    Tue Jun 14, 2011 3:22 pm

Shkencëtarët amerikanë të cilët kanë studiuar ndikimin e
ushqimit në sëmundjet onkologjike, pohojnë se me anë të hulumtimeve
eksperimentale në 15 vitet e fundit, kanë ardhur deri te të dhënat
bindëse, sipas të cilave, dredhëzat mund të ndihmojnë në parandalimin e
kancerit.
Studimet kanë treguar se dredhëzat dhe përbërësit e
tyre janë në gjendje të ndalojnë zhvillimin e qelizave të kancerit në
kulturat qelizore ‘in vitro’ duke vepruar mbi gjenet përgjegjëse për
zhvillimin e kancerit.
Veç kësaj është treguar se përfshirja e dredhëzave të thata në
ushqimin e kafshëve eksperimentale ka rezultuar me reduktimin e
zhvillimit të tumoreve malinje.
Edhe të dhënat e reja statistikorë pohojnë se njerëzit të cilët
konsumojnë rregullisht dredhëza, shumë më rrallë sëmuren nga kanceret me
etiologji të ndryshme. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Parandaloni kancerin me dredhëza
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: