Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Sovranitet është edhe e drejta për tu bashkuar me Shqipërinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Sovranitet është edhe e drejta për tu bashkuar me Shqipërinë    Tue Jun 14, 2011 10:12 am

Lëvizja Vetëvendosje është një subjekt që është opozitë edhe
brenda edhe jashtë parlamentit, një subjekt që dallon nga gjithë të
tjerët për shkak se shtetndërtimin e sheh si sovranitet, që nënkupton
edhe të drejtën për t’u bashkuar me Shqipërinë, edhe të drejtën për të
pasur ushtri, edhe kontrollin mbi resurset natyrore dhe kapacitetet
zhvillimore, ka thënë lideri i kësaj lëvizje, Albin Kurti.
“Programi
politik i Lëvizjes Vetëvendosje është në frymën e veprimtarëve të
çështjes kombëtare për gjatë gjithë historisë. Në duam që ta kthejmë
historinë tonë kombëtare në politikë, politikën t’ia kthejmë idealeve,
ekonominë t’ia kthejmë shoqërisë, dhe kësisoj ta krijojmë një tërësi
organike, ku qytetari është ai në shërbim të të cilit është shteti e
pushteti” theksoi Kurti para delegatëve të Lëvizjes në Skenderaj.
Këtë mbledhje zgjedhore e përshëndeti edhe deputeti i Lëvizjes
Vetëvendosje, Rexhep Selimi, i cili i falenderoi aktivistët dhe
qytetarët e kësaj komune për punën e madhe që kanë bërë dhe po vazhdojnë
të bëjnë për çështjen kombëtare. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Sovranitet është edhe e drejta për tu bashkuar me Shqipërinë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ç’është vlera njerëzore?
» Ku është Zoti?
» Pse është kaq e vështirë të jemi të lumtur?!
» Paraja, 'djalli' i ardhur nga barku i Tokes!
» Cka është Shpresa (të shpresuarit)!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: