Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Dy iPhone 4s në bordin e anijes Atlantis

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Dy iPhone 4s në bordin e anijes Atlantis    Sun Jun 12, 2011 6:20 pm

Në misionin e fundit të anijes kozmike Atlantis, në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor, do të jenë dy iPhone 4s.

Dy iPhonët janë të pajisur me programin SpaceLab e projektuar nga Odyssey Space dhe do të përdoren për të fotografuar, si xhiroskop dhe si sensorë. Falë këtij aparati astronautët nuk do të kenë më nevojë për instruksionet, që zakonisht i mbajnë në letër.

Këto janë iPhonët e parë të cilët fluturojnë për në hapësirë. Modeli i parë iPhone 4 u krijua në mes të muajit 2010. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Dy iPhone 4s në bordin e anijes Atlantis
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Qyteti i Humbur "Atlantis" (Atlantida)
» Historia e anijes më të frikshme
» Thoth
» Kush jemi në të vërtet ne ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: