Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Banja – guaca dezinfektohet me çaj kinez dhe me ujë të ngrohtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Banja – guaca dezinfektohet me çaj kinez dhe me ujë të ngrohtë    Sun Jun 12, 2011 6:16 pm

Kur është fjala për pastrimin e tualetit, shumica përdorin kemikale të forta siç janë: zbardhuesit, në mënyrë që të dezinfektojnë atë hapësirë. Mirëpo, ekzistojnë edhe mjete të buta natyrale, të cilat pastrojnë njësoj.

Në guacën e WC-së hidhni 150 ml uthull të bardhë të papërpunuar dhe fërkojeni me brushë. Guacën e WC-së dezinfektojeni me tretjen e 10 pikave të çajit kinez (Thea chinensis) në 115 ml ujë.

Tretjen lëreni të veprojë deri në shpëlarjen tjetër. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Banja – guaca dezinfektohet me çaj kinez dhe me ujë të ngrohtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Astrologjia Kineze
» Magjia e numrave
» Orakulli

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: