Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Vitaminat mund të shkaktojnë sterilitet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Vitaminat mund të shkaktojnë sterilitet    Sun Jun 12, 2011 6:13 pm

Sasitë e mëdha të antioksiduesve, siç janë vitaminat A, C dhe E, mund të dëmtojnë fertilitetin (pjellorinë) te femrat.

Antioksiduesit rrezikojnë ovulimin, pasi neutralizojnë radikalet e lira, të cilat nxisin inflamacionin dhe dëmtojnë qelizat. Mirëpo, një hulumtim i realizuar te kafshët eksperimentale ka treguar se këto radikale të dëmshme janë shumë të rëndësishme për ovulacionin.

Për këtë arsye, shkencëtarët izraelitë kanë paralajmëruar në lidhje me rrezikun që mund t’i shkaktojnë fertilitetit femëror antioksiduesit në doza të larta.

Ekspertët thonë se edhe pse në ditët e sotme vitaminat antioksiduese merren në sasi të mëdha, sepse konsiderohen si burim i shëndetit dhe rinisë, përdorimi i pakontrollueshëm i tyre është i dëmshëm për femrat të cilat dëshirojnë të krijojnë familje. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Vitaminat mund të shkaktojnë sterilitet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pse nuk mund ta shfrytezojme trurin
» Europa mund të jetë shtëpia e alienëve
» Si mund te mesosh magji..???
» Pse nuk mund te jemi te lumtur?
» Leximi i dorës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: