Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 IPKO dhe Vala pa konkurrencë deri më 2014

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: IPKO dhe Vala pa konkurrencë deri më 2014    Sat Jun 11, 2011 12:58 pm

Dy operatoret mobil të cilët operojnë në Kosovës aktualisht
IPKO dhe Vala mund të flejn “dath” edhe për tri vjet pasi që ata për
ketë përudh kohore nuk do të mund kush tu bëjë konkurrencë, përveç
operatorëve ilegal.
Drejtori i Autoriteti Rregullativ të
Telekomunikacionit (ART) Ekrem Hoxha ka konfirmuar se të dy opratoret
nuk do të kenë konkurrencë.“Licenca për operatorin e tretë nuk mund të
realizohet para periudhës tre vjeçare”, tha Hoxha gjatë një dëgjimi
publik në Komisionin për Zhvillim Ekonomik.
Kurse sa i përket shtrirjes dhe operimin me frekuencat në tërë
territorin e Kosovës, Hoxha tha se edhe ajo do të ndodhë në një të
ardhme të afërt.
Kurse për Planin kombëtar të shpërndarjes së spektrit
radiofrekuencor, Hoxha tha se ky plan për herë të parë në historinë e
shtetit të Kosovës është hartuar nga ekspertët e ART-së në bashkëpunim
dhe koordinim me KFOR-in dhe institucionet tjera publike. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
IPKO dhe Vala pa konkurrencë deri më 2014
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Me frymëmarrje deri në shërim
» Pse nuk mund ta shfrytezojme trurin
» Magjia e numrave
» Ylli me i madh i njohur deri tani'!
» Numerologjia – numrat dhe fati

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: