Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Aktivistët e Vetëvendosjes lirohen në procedurë të rregullt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Aktivistët e Vetëvendosjes lirohen në procedurë të rregullt    Fri Jun 10, 2011 1:07 pm

Aktivistët e arrestuar të lëvizjes Vetëvendosje me vendim të
Gjykatës për Kundërvajtje janë liruar në procedurë të rregullt. Këshilli
për mbrojtjen e të drejtave dhe lirive të njeriut (KMDLNJ), duke iu
referuar të arrestuarve pohon se me rastin e arrestimit të Kushtrim
Dakajt “ka pasur sjellje jo korrekte e kërcënime nga policia, por jo dhe
dhunë”.
Aktivistët e arrestuar kanë qenë:Vigan Bytyqi, Kushtrim Dakaj, Memli Balaj, Lumbardh Bukoshi, Abdyl Osmanaj dhe Gëzon Kastrati.
Ndryshe, në orët e hershme të mëngjesit Policia e Kosovës arrestoi në
Prizren gjashtë aktivistë të Lëvizjes ‘Vetëvendosje’, të cilët po
hiqnin flamurin e shtetit të Kosovës dhe flamuj të shteteve tjera
(përfshirë edhe atë të BE-së e NATO-s) dhe në vend të tyre po vendosnin
flamurin kombëtar.
Të gjithë këta janë liruar pas orës 12.00, në procedurë të rregullt. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Aktivistët e Vetëvendosjes lirohen në procedurë të rregullt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vetëtimat sferike nga qielli
» A është jeta vetëm imagjinatë ?
» Vetëvrasja
» A e përdorim vetëm 10 % trurin?
» Gjenet tona, të kontrolluara vetëm nga mendimet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: