Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Celularët e të ardhmes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Celularët e të ardhmes    Thu Jun 09, 2011 11:00 am

Janë të shumtë ata që pyesin se si do të jenë celularët në të
ardhmen. Ne ju ofrojmë 5 koncepte, ato të cilësuarat si më të mirat nga
“Design Week”:

Morph – Është një concept i prejektuar nga inxhinjerët e Nokias, ku
mendohet të përdoret nanoteknologjia. Ky koncept ka një trup fleksibël,
që do të thotë se mund të paloset dhe të mbahet në xhep, në dorë në
formën e ores, apo edhe në qafë kur merr ngjyrën trasparente. Ky koncept
i Nokias, përmes nanotech mund edhe të vetëpastrohet.

Window Phone – Një koncep i projektuar nga inxhinjeri Seunghan Song,
që ka formën e një celulari normal por i gjithi në xham. Krahas
opsioneve të tjera, ky concept mban në desktop të gjitha të dhënat e
motit dhe axhendën tuaj personale. Ai mund të përdoret edhe si bllok
shënimesh.

Cobalto – Është koncepti i celularëve për të ardhmen në teknologjinë
3D. i menduar i gjithi në xham, ky prototip ka një formë ovale, në
mënyrë që të projektojë në 3D hartat ose objektet, kur ky model përdoret
si navigator.

Visual Sound – Është një koncept i nga inxhinjeri Suhyun Kim, një
pajisje e cila komandohet përmes zërit. Mund të shkruhet përmes zërti,
mund të merrët në tëlëfon përmes tij, pra mund të bëhet gjithçka.

Natural Phone – Ndryshe quhet celulari i mjedisit. Sondazhet thonë se
maksimumi i përdorimit të një celulari është dy vjet. Nisur nga kjo e
dhënë, është ndërtuar edhe koncepti Natural Phone, i cili është
projektuar që të biodegradojë pas kalimit të dy vjetëve. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
indira kruja
Anëtarë i MG
Anëtarë i MG
avatar

<b>Postime</b> Postime : 53

MesazhTitulli: Re: Celularët e të ardhmes    Thu Jun 09, 2011 12:37 pm

shum nice
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://monellavagabonda64@yahoo.com
moela
Moderator/e
Moderator/e
avatar

<b>Postime</b> Postime : 191

MesazhTitulli: Re: Celularët e të ardhmes    Thu Jun 09, 2011 7:01 pm

waa sate mire

_______________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Celularët e të ardhmes    

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Celularët e të ardhmes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Parashikimi i së ardhmes, ekziston te secili prej nesh
» Parashikimet për ngjarjet e së ardhmes
» Ritual - Parashikimi i se ardhmes me flakën e një qiriri
» Profecitë e Pazbuluara të së Ardhmës!
» Çipa vdekjeprurese per te kontrolluar njerzit e se ardhmes

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: