Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Kurti: Mitrovica është problem edhe kombëtar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Kurti: Mitrovica është problem edhe kombëtar    Thu Jun 09, 2011 10:05 am

Lëvizja Vetëvendosje edhe me pjesëmarrjen në institucione nuk
është shndërruar në parti politike sikur se ato që i kemi parë të hynë e
të dalin nga qeveritë e pasluftës, sepse kemi dëshmuar që për dallim
prej partive në Kosovë, që përgjithësisht janë struktura pasive dhe
jopolitike, ne jemi një organizatë aktive politike. Kështu tha lideri i
kësaj lëvizje, Albin Kurti, në mbledhjen zgjedhore të Vetëvendosjes në
Mitrovicë.
“Jemi një Lëvizje e cila i ka të palëvizshme
qëndrimet e parimet, organizatë shumë e gjallë e aktive, gjë që është e
kundërt me partitë politike, të cilat qëndrimet dhe parimet i kanë shumë
fleksibile e të lëvizshme, ndërsa organizatën e kanë pasive dhe të
plogësht. Pra në këtë kuptim ne si Vetëvendosje jemi e kundërta e
partive tradicionalë ne Kosovë, sepse gjallëria jonë është tek
organizata, ndërsa këmbëngulësia jonë është te parimet dhe qëndrimet e
saktësisht e kundërta është tek partitë politike”.
“Nga çka kemi kaluar në Vetëvendosje deri më tash, ne jemi kalitur,
jemi përgatitur për sfidat të cilat na presin e për të cilat jam i
sigurt që edhe nëse janë më të mëdha se sa ato që i kemi kaluar sërish
do t’i tejkalojmë më kollaj se sa ato që i kemi kaluar për shkak se edhe
jemi më të përgatitur, por edhe organizata jonë është më e fortë se
asnjëherë më parë”.
“Ideve tona të fuqishme, kritikës tonë parimore, po ia bashkangjesim
një organizatë të fuqishme dhe kombinimi fitues është pikërisht ky.
Është e rëndësishme që Lëvizja Vetëvendosje të jetë në veçanti e
fuqishme në Mitrovicë, por në anën tjetër gjithmonë duke pasur parasysh
se Mitrovica nuk është, dhe nuk duhet të jetë asnjëherë problem i
mitrovicasve, apo vetëm i mitrovicasve, por problem i gjithë Kosovës dhe
i kombit shqiptar”, ka thënë Kurti. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Kurti: Mitrovica është problem edhe kombëtar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ç’është vlera njerëzore?
» Ku është Zoti?
» Paraja, 'djalli' i ardhur nga barku i Tokes!
» Cka është Shpresa (të shpresuarit)!
» A është jeta vetëm imagjinatë ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: