Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Microsoft prezantoi tastierën antispiunuese

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Microsoft prezantoi tastierën antispiunuese   Wed Jun 08, 2011 10:03 am

Edhe pse akoma nuk mbron nga softueri për keylogging të cilin hackerët e
shfrytëzojnë për nxjerrjen e të dhënave të ndjeshme derisa ato futen në
online formularë të ndryshëm, Microsofti ka mbrojtur të paktën një
pjesë të fushës së pambrojtur deri tani të njësive periferike.

Wireless
Desktop 2000 – miu dhe tastiera pa tela nga Microsofti shfrytëzon
enkriptimin AES 128-bitësh të sinjalit pa tela përmes të cilit këto dy
pajisje komunikojnë me transmetuesin e lidhur në kompjuter. Krejt
komplet kushtojnë 40 dollarë dhe do të gëzojnë ata që akoma nuk kanë
profil në Facebook, dhe as emër të vërtetë të futur nëpër
shërbimewebmail.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Microsoft prezantoi tastierën antispiunuese
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: