Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Përdorimi i karotës zvogëlon rrezikun e kancerit në gji

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Përdorimi i karotës zvogëlon rrezikun e kancerit në gji   Sun Jun 05, 2011 10:22 pm

Ekspertët iranianë bëjnë të ditur se te femra të cilët përdorin
karota të gjalla, rreziku i prekjes me kancerin në gji ulet 5-8 herë.
Ata
gjithashtu theksojnë se përdorimi i përditshëm i jeshillëqeve është
faktor i uljes së rrezikut të shfaqjes së kancerit në gji. Sipas tyre
jeshillëqet me ngjyrë të gjelbër të theksuar dhe portokalli, janë
faktorë që parandalojnë shfaqjen e kancerit në fyt dhe në mushkri dhe
nëse njerëzit çdo ditë konsumojnë të paktën një pjatë me këto produkte,
ata në moshën e thyer do të kenë shumë pak probleme me kujtesën.
Përveç kësaj jeshillëqet në formë rrënje për shkak se ulin jashtë mase
sasinë e kolesterolit në trupin e njeriut, parandalojnë sëmundjet e
sistemit vaskular. Konsumi i tyre shton edhe nivelin e gjakut në trupin
e njeriut.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Përdorimi i karotës zvogëlon rrezikun e kancerit në gji
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjumi e rrit stresin, nuk e zvogëlon

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: Ushqimi dhe Dieta-
Kërce tek: