Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

  Tymi i duhanit dobëson sistemin e dëgjimit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Tymi i duhanit dobëson sistemin e dëgjimit    Sun Jun 05, 2011 10:18 pm

Specialistë në fushën e mjekësisë kanë arritur në përfundimit se tymi i duhanit dobëson dëgjimin.Sipas
studimeve në këtë fushë edhe ata persona të cilët nuk konsumojnë
duhanin por ndodhen në kontakt me persona që pinë duhan, dëmtohen dhe
dobësohen shumë nga ana dëgjimore.
Ky studim është kryer në mbi 3000 persona në SHBA dhe mjekët kanë
arritur në rezultat dhe enët e vogla të gjakut në sistemin e dëgjimit
shkatërrohen si rezultat i tymit të duhanit dhe në këtë në këtë sistem
nuk arrin oksigjeni i nevojshëm dhe kjo dobëson sistemin e dëgjimit.


_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Tymi i duhanit dobëson sistemin e dëgjimit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Chemtrails - Gjurme kimike
» Drogat Psikoaktive
» Planeti i 12
» Brenda 50 viteve do zbulojmë jetën në sistemin tonë diellor
» Thënie nga Deepak Chopra

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: