Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 E ardhmja e bukurise

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: E ardhmja e bukurise   Sun Jun 05, 2011 9:29 pm

Kote, keto hipoteza te ardhshme jane te lidhura me kerkime te
reja shkencore te cilat mund te revolucionojne te ardhmen e bukurise.

Nga teknologji lazer dhe pilula mrekulliberese, nga rrudhat dhe
mbrojtes solare, ja disa te reja qe do te ndryshojne zakonet tona,
bukurine tone por edhe shtepine tone.
Antirrudhe
Ne pak vjet, mund te jemi ne gjendje te zhdukim rrudhat lehtesisht,
ashtu sikur eleminojme trukun, kjo e re eshte prezantuar nga Revance,
nje toksine botuline e cila mund te injektohet ne brendesi te lekures
nga nje peptide kimik, aktualisht eshte ne faze testimi per te
kontrolluar efikasitetin. Mjaft me injektime te bera nga mjeku, do te
jete e mundur qe lufta kunder rrudhave te fitohet ne shtepi me acid
hialurinik ne forme xheli, thote dermatologu Fredric Brandt.
Floket
Eshte ne studim nje pilule per te ndaluar floket ngjyre gri. Eshte
observuar, se ne disa pacient te trajtuar me ilacin Gleevec, ilac per
leucemi, ngjyra e flokeve eshte rikthyer si me pare, mund te jete dicka e
thjeshte, te hedhesh sinjalet e duhura ne genet e DNA, indikator
gjenetik ne gjendje te rregullojne vlerat, ashtu si mund te manipulojme
zerin e nje magnetofoni, shpjegon doktor McDaniel. Femra mund te kene
nje alternative per te lyer floket ne shtepi, nje substance e ndjeshme
ndaj nxehtesise e cila do te aktivizohej nga tharesja e flokeve apo nga
piastra, idea hipotizohet nga Brian M. Kinney nga University of Southern
California ne Los Angeles.
Depilimi
Lamtumire te gjithe produkteve per depilim, dyll, krem, brisk… ne te
ardhmen mund te besojme tek nje lazer, i kombinuar me drite te pulsuar
per te shkaterruar folikulat e qimeve, keto trajtime do te na lejojne te
reduktojme frekuencen deri ne eleminimin e qimeve ne menyre te
perhershme.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
E ardhmja e bukurise
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si do jetë e ardhmja juaj?
» E ardhmja parashikohet
» Perendeshat e Dashurise
» Parashikimi i së ardhmes, ekziston te secili prej nesh
» Profecitë e Pazbuluara të së Ardhmës!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: